لوگوی سیپان هولدینگ
اسید نیتریک64% (nitric acid )
اسید نیتریک

اسید نیتریک چیست؟

اسید نیتریک (nitric acid ) یک ترکیب شیمیایی است که با فرمول HNO3 نمایش داده می شود. این اسید یکی از اسیدهای قوی می باشد که در زمینه شیمی و صنایع کاربرد بسیار زیادی دارد.

اسید نیتریک به صورت یک مایع بی رنگ تا زرد بی بو به دست می آید و در آب قابل حل است. اسید نیتریک یک اکسیدان قوی است و در واکنش با فلزات و مواد اکسیداسیون دیگر مانند آمونیاک (NH3) واکنش می دهد. این واکنش می تواند باعث تولید گازهای سمی و گرمازا مانند نیروژن اکسید (NOx) شود.

از استفاده های اسید نیتریک در صنعت می توان موارد زیر را نام برد:

تولید کودهای نیتروژنه و مواد انفجاری

تولید رنگ ها و رنگرزها

تولید پلاستیک ها و نایلون ها

استفاده در صنایع شیمیایی برای تولید انواع ترکیبات شیمیایی

در صورت استفاده از اسید نیتریک باید به طور دقیق ایمنی و مراقبت های لازم را رعایت کرده و از تماس مستقیم با پوست و چشم ها خودداری کرد.

نام دیگر : جوهر شوره

کاربرد ها :

اسید نیتریک 64%(nitric acid ) در صنعت شیشه برای ساخت شیشه بادوام  و افزایش شفافیت شیشه درعملیات حرارتی (سختی و آلومینا) در تولید نیترات پتاسیم ,در تولید کود های شیمیایی ,در تولید داروهای محدود و در نگهداری گوشت استفاده میشود . از اسید نیتریک برای حکاکی فلزات و تصفیه و استخراج طلا استفاده میشود.

اسید نیتریک را از کجا بخرم؟

برای بسیاری از شما تولید کنندگان و صنعت گران گرامی این سوال پیش آمده که بهترین جا برای خرید مقرون به صرفه و با تناژ بالا کجا می باشد. پیشنهاد ما به شما عزیزان تماس با مشاوران شرکت سیپان که یک شرکت پیشتاز در زمینه تولید و پخش مواد شیمیایی می باشد.

شرکت هلدینگ سیپان اسید نیتریک را با قیمت بسیار مناسب و در هر مقدار متناسب با نیاز شما عزیزان تهیه و در اختیار شما قرار می دهد.

برای اطلاع از قیمت هر لیتر اسید نیتریک با شماره تماس مشاوران شرکت سیپان تماس گرفته تا شما را راهنمایی نمایند.

اسید نیتریک یکی از اسیدهای قوی است که در شیمی معروف می باشد. این اسید به صورت زایلوگرام در وضعیت خالص به صورت مایع بی رنگ و شفاف با بوی متفاوت از خود نشان می دهد. اسید نیتریک در آب قابل حل شدن است و از آب کمی بخارپذیر می باشد.

اسید نیتریک به عنوان یک ماده قوی اکسید کننده شناخته می شود و به طور گسترده در صنعت شیمیایی و مخصوصا در تولید مواد شیمیایی، کودها، انفجارگرها و رنگها استفاده می شود. همچنین این اسید به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده نیز به کار می رود.

از طریق واکنش اسید نیتریک با فلزات قلیایی یا فلزات قلیایی خاکی (مانند سدیم و پتاسیم) نیترات های مختلف تشکیل می شود. به عنوان مثال واکنش اسید نیتریک با آمونیاک می تواند نیترات آمونیوم (NH4NO3) را تولید کند.

به علت خواص قوی اکسید کننده اسید نیتریک باید با احتیاط و رعایت اصول ایمنی در محیط کاربرد داشته باشد. تماس مستقیم با پوست، چشم و مخاط می تواند باعث آسیب و سوختگی شود. همچنین باید از قرار دادن آن در معرض حرارت یا ترکیب با مواد قابل اشتعال پرهیز شود.

اسید نیتریک در بشکه

حمل و نقل و بارگیری اسید نیتریک :

بهترین راه حمل اسید نیتریک در بشکه های 220 کیلویی است زیرا اسید نیتریک ماده ای بسیار خورنده است و حمل آن به نهوه دیگر ریسک بسیار بالایی دارد. هولدینگ سیپان تنها صادر کننده اسید نیتریک بارگیری آن را در محوطه کالای خطرناک بندر عباس انجام میدهد .

شرایط نگهداری :

اسید نیتریک باید در جای خنک (زیر 40 درجه) و با تهویه مناسب , دور از حرارت و هرگونه شعله باز و در ظروف محکم برچسب دار و دور از رطوبت و مواد ناسازگار نگهداری شود و از تماس با چشم ,پوست و لباس خودداری شود .

ایمنی:

کلاس خطر  : 5       CAS..NO :7631-99-4

خدمات حمل و نقل

آماده تحویل در تمامی مرز های زمینی ,  دریایی در بشکه های IBC و پلاستیکی

بشکه های حمل اسید نیتریک
اسید نیتریک در مخزن IBC

برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر ارتباط برقرار کنید :

کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر : 09134268359

دیدگاهتان را بنویسید