لوگوی سیپان هولدینگ
اروزیل(Fumed Silica)
اروزیل

اروزیل (fumed Silica)

اروزیل چیست؟

اروزیل یا در اصطلاح کف سیلیکا , یک ترکیب معدنی است که ماهیت اصلی آن , سیلیس یا دی اکسید سیلیسیوم است این ترکیب جزو مواد شیمیایی خاص با ساختاری ویژه و کاربرد های منحصر به فرد در صنایع شیمیایی و پالایشگاهی است. این ماده در حقیقت از تولید یک کف سیلیکا در حضور شعله تشکیل می شود .در ابتدا, اندازه دانه های اکسید سیلیسیوم برای تولید اروزیل 5 تا 50 میلی متر است . این ذرات هیچ تخلخلی ندارند و سطح آنها دارای 50 تا 600 متر مربع در هر گرم است . دانسیته ذرات جامد سیلیس در این حالت 160 تا 190 کیلوگرم در متر مکعب می باشد .

اروزیل در اثر تشکیل یک کف سیلیکا , از دی اکسید سیلیسیوم در شعله به وجود می آید.

این ترکیب از پیرولیز تتراکلرید سیلیکون یا ماسه کوارتز در شعله به وجود می آید که در دمای حدود 3000 درجه سانتی گراد (شعله قوس الکتریکی ) تبخیر شده است .

کاربرد اروزیل :

مهمترین موارد کاربرد اروزیل یا کف سیلیکا, استفاده ار آن در صنایع مختلف به عنوان عامل ضخیم کننده یا غلظت دهنده است . در این حالت این ترکیب موجب می شود ویسکوزیته مایع تقریبا افزایش پیدا کند . از طرفی دیگر افزودن کف سیلیکا به ترکیبات دیگر حالت ژل مانند به آنها می دهد؛ این کاربرد , بسته بندی و حمل نقل محصولات را ساده تر می سازد .

سایر موارد استفاده اروزیل شامل صنایع رنگ و پوشش , صنعت لاستیک , تولید جوهر های چاپ , تولید رزین های پلی استر ,تولید برخی از مواد و محصولات آرایشی و بهداشتی ,تهیه خمیر دندان , تنظیم ویسکوزیته چسب ها و روکش ها ,تولید پانل های عایق و… می باشد .

ویژگی های شیمیایی :

  • PH: 7/3 تا 5/4 در دمای 20 درجه سانتی گراد
  •  نقطه ذوب: 1700 درجه سانتی گراد
  •  شکل ظاهری: پودر جامد سفید رنگ – بدون بو
  •  دانسیته: 2/2 گرم بر سانتی متر مکعب
  •  حلالیت در آب: بیشتر از 1 میلی گرم در یک لیتر
  •  دمای تجزیه ای شیمیایی: بیشتر از 2000 درجه سانتی گراد
بسته بندی اروزیل
اروزیل

برای اطلاعات بیشتر و خرید با شماره زیر ارتباط برقرار کنید :

09134268359

(قیصری)

دیدگاهتان را بنویسید